Wyszukaj

Edukacja:

Pobierz teraz - Kliknij, aby zobaczyć więcej - Odwiedź nas - Przeczytaj więcej - Zobacz więcej tutaj - kliknij tutaj - kliknij tutaj - Odkryj - Czytaj - Kliknij Nie tak dawno temu była dziewiąta rocznica wejścia Polski do Unii Europejskiej. Warto zatem pomyśleć czy w istocie wejście Polski do UE sprawiło, że nareszcie możemy być usatysfakcjonowani z rozwoju Polski. Cóż - ciężko w sumie powiedzieć na takie pytanie. Przecież w dalszym ciągu gonimy Szwecję albo Wielką Brytanię. Chociaż człowiek chciałby powiedzieć, że jest dobrze, to trudno tak powiedzieć. Choć oczywiście w porównaniu z pozostałymi krajami, które ponad 20-lat temu również odzyskały upragnioną wolność, to wcale nie jest u nas tak źle. Można śmiało powiedzieć, że ludzie bardzo lubią narzekać, przez co wcale nie widzą pozytywów.
Aktualnie UE jest w dużym kryzysie. Czyli nie ma zbyt dobrej prasy. Zwłaszcza w Sieci można przeczytać wiele opinii tych osób, które twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem jest to, aby wyjść z Unii Europejskiej. Choć uważam, iż Unia jest za socjalistyczna, a to nic dobrego - na dłuższą metę, to jednakowoż nie bardzo widzę jakąś alternatywę. Przecież Polska nie jest mocarstwem, a więc tak czy siak zawsze będzie pod jakąś obcą strefą wpływów. Jeśli mamy do wyboru UE, a Rosję, to zdrowy rozsądek nakazuje być za Unią. Choć oczywiście Rosja to wspaniały kraj. Po prostu raczej nie nadajemy na tych samych falach.
Wielkie zagraniczne koncerny mają olbrzymi kapitał, bardzo skutecznie lobbują - w europejskim, lecz także polskim parlamencie, mają możliwość zatrudniać najlepszych prawników, etc. To powoduje, że te zagraniczne przedsiębiorstwa są lepiej traktowane, aniżeli polski biznes. Ciężko zaakceptować ten stan rzeczy. Oczywiście polscy biznesmeni również są nastawieni na zysk, lecz przynajmniej zatrudniają w większości Polaków. Gdy jakaś większa niemiecka albo brytyjska firma otwiera w naszym kraju placówkę, często dyrektorem jest nie jakiś Polak, lecz osoba z ich państwa. Gdy kupujemy krajowe produkty wspieramy po prostu samych siebie. Służba zdrowia, autostrady czy rolnictwo - takowych przykładów można o wiele więcej podać, to coś pokazuje!
To w sumie trochę odjechany przykład, bo przecież lokalizacja działki budowlanej zależy od wielu czynników, zwłaszcza rozchodzi się o kasę. Jednakże kiedy będziemy wybierali projekt domu, z pewnością musimy zwrócić sporo większą uwagę na kwestie dotyczące ekologii. Sporo projektów zostało tak przygotowanych, że najzwyczajniej pozwalają przysłużyć się nam do polepszenia stanu natury. Gdy dom jest ekologiczny, bardzo pozytywnie przyczynia się w sumie także dla naszego portfela. Początkowo wydamy więcej, lecz potem będziemy mieli możliwość poczynić znaczące oszczędności.